kepenk ups
Kepenk Güç Kaynağı - Kepenk UPS

 

Kepenk güç kaynağı (UPS) kepenklerde kullanılan her tür tüp motoru çalıştırabılecek kapasitede kesintisiz güç kaynağı (UPS) destekli uzaktan kumanda ve alıcı sistemidir. Elektrik kesintilerinde 100 saate kadar uzayabilen stand-by süresi en temel özelliğidir. Tüp motorlardan çıkan kablo uçları direk olarak Kepenk güç kaynağına (UPS) bağlanır ve kepenk UPS cihazına ait uzaktan kumanda ile motorlu kepenk çalıştırılır. 

Böylece ilave uzaktan kumandaya, alıcıya, motorun redüktörlü olmasına ve redüktör koluna ihtiyaç kalmaz ve sistem daha güvenli bir hale gelir.

Cihazda hiçbir bakım gerektirmeyen kapalı tip kuru akü kullanılmaktadır. 

Duvara monte edilebilen küçük ve modern tasarımı ile her yerde kullanılabilir. Alıcı ve verici başka frekanslarla karışmaz. 

Günümüzde kullanılan sıradan güç kaynakları bağlı oldukları kepenk motoruna giden sebeke elektriginin kesilmesi durumunda kenşdiliğinden devreye girmekte ve motor çalışmasa bile aküler kısa sürede bitmektedir. 

Rahat ve zahmetsiz bir çözüme kavuşacaksınız.

Elektrik kesilmelerinde kapınızı yine uzaktan kumanda ile açıp kapayabileceksiniz.

U.P.S. , " Kesintisiz Güç Kaynağı " teriminin uluslararası elektrik literatüründeki kısaltılmış kullanım şeklidir. Son çeyrek asırda, sayısal elektronik alanındaki gelişmelere paralel olarak, UPS ler bir çok sektörde öncelikli yatırım araçları arasına girmiştir. Özellikle elektronik veri işleme ve veri iletim teknolojilerindeki atılımlar, başta bilgisayarlar olmak üzere, bu teknolojilere dayalı tüm donanımlarin sürekli ve sağlıklı enerji ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.Enerji alt yapı yatırımlarını tamamlayamamış ülkelerde, bu ihtiyaç çok daha belirgin bir şekilde kendini hissettirmektedir. Başta enerji üretim ve dağitim şebekelerinin yetersizliği olmak üzere, bir çok farklı nedenlere dayanan olumsuzluklar, doğrudan bu şsebekelere bağlı olarak çalışan elektronik cihazlar için açık birer risk unsuru oluşturmaktadır. Bu tür risklerin, kullanıcı tarafından farkedilebilen en önemli kısmı ise enerji kesintileridir. Buna bağlı olarak da, kullanıcı için UPS ihtiyaci çoğu kez enerji kesintileriyle ön plana çıkmaktadır. Öte yandan, kullanıcının doğrudan hissetmesinin mümkün olmadığı diğer olumsuzluklar ise genellikle göz ardı edilmekte, fakat hiç olmadık bir zamanda, ciddi bir donanım arızası ile de ortaya çıkabilmektedir.

Kepenk UPS, kepenklerde kullanılan her türlü tüp motoru çalıştırabilecek kapasitede kesintisiz güç kaynağı destekli (ups ) uzaktan kumanda ve alıcı sistemidir. Elektrik kesintilerinde maximum 100 saatlik stand-by süresi en önemli özelliğidir. Tüp motorlardan çıkan kablo uçları direk olarak Kepenk UPS cihazına bağlanır ve Kepenk UPS cihazına ait uzaktan kumandayla motorlu kepenk çalıştırılır. Böylece ilave uzaktan kumandaya, alıcıya, motorun redüktörlü olmasına ve redüktör koluna ihtiyaç kalmaz ve sistem daha güvenli hale gelir. Cihazda hiçbir bakım gerektirmeyen kapalı tip kuru akü kullanılmaktadır. Duvara monte edilebilen küçük ve modern tasarımıyla her yerde kullanılabilir. Alıcı ve verici, başka vericilerle karışmaz. (Günümüzde kullanılan sıradan güç kaynakları ise bağlı oldukları kepenk motorlarına giden şebeke elektriğinin kesilmesi durumunda kendiliğinden devreye girmekteler ve motor çalışmasa dahi aküler çok kısa sürede bitmektedir.)